2015 Bilişim İnsan Kaynakları Raporu

İnsan Kaynakları Danışmanlığında Bilişim sektörü pozisyonlarında hizmeti veren BTOS Bilişim Danışmanlık, 2015 Yılı Bilişim İnsan Kaynakları Raporunu sunar.

NOT : 2014 Yılı Bilişim İK Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

BTOS Bilişim Danışmanlık olarak 2015 yılında geçen yıla baktığımızda önemli değişimler içeren değişiklikleri ve yeni bazı tespitleri paylaşmayı uygun bulduk. Yine geçen yıldan farklı olarak 2015 Yılı Bilişim İnsan Kaynakları Raporumuzu sizlere Infografik olarak hazırladık.

Bilişim sektöründe uzun yıllar devam edeceğini düşündüğümüz üç temel sorun 2015’de de karşımıza çıktı.

  1. Şirketlerin %90’ı yetişmiş çalışma arkadaşı aramakta
  2. İki-üç yıl tecrübesi olan aday arkadaşlar kendilerine “Senior” unvanı vermekte
  3. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan arkadaşların yaklaşık %10’u yetiştirmeye değer seviyede

Sektöre değer katmak için çaba gösteren şirketlerin, kendini daha iyi yetiştirme gayretinde olan çalışan arkadaşların sayısının hızla artması gerekmektedir.

BTOS Bilişimin sektöre ışık tutarak, öncü olmaya devam etmesi ve 2016 yılının bilişim camiasına hayırlı olması dileğimizle.

BTOS-Bilisim-IK-Raporu-2015

2015 Bilişim İnsan Kaynakları Raporu

BTOS BİLİŞİM HAKKINDA

Günümüzde zorunlu ihtiyaçlarından biri olan teknolojinin, çok hızlı değişmesi ve gelişmesi sonucunda, ülkemizde yenilikçi bilişim teknolojileri üretmek büyük önem arz etmektedir. Bu bilinçle 2013 yılında kurulan BTOS Bilişim; sektöre doğru, yeni ve güvenli çözümler sunarak, bilişim sektörünün öncü firmalarından biri olmayı hedeflemektedir.

Ülkemize değer katmak için çıktığımız bu yolda başarıya ulaşmak için bilgi ve deneyimlerimizi sürekli geliştirmeye önem gösteriyoruz. Hizmet ve çözümlerimizi her biri alanında uzman ve profesyonel bakış açısına sahip kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu tecrübelerimizi eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile verdiğimiz gibi, projeler üreterek ülkemize değer katmayı hedefliyoruz. Kısa ve uzun vadede atacağımız adımlarla ülkemize ve bilişim sektörüne yön vereceğimize olan inancımız tamdır.

BTOS KÜLTÜRÜ

Sadece sektörel yenilikleri yakından takip etmekle yetinmeyip, gerektiğinde yeni teknolojileri ve yazılımları da üretmek. Doğru ve etkin teknolojileri müşteri odaklı özel operasyonlarla yöneterek, en uygun çözümleri sunmak.

Amacımız, bilişim camiasına ve ülkemize değer katmaktır.