Dijital Marka Strateji Danışmanlığı

İnternette ve sosyal medyada şahsınızın, şirketinizi, markanızı ve vizyona girecek sinema filmlerini gerçek stratejiler ve çalışmalarla, hak ettiği yerlere konumlandırıyoruz.

Dijital-Marka-Strateji-Danismanligi

Dijital Marka Strateji Danışmanlığı

Dijital strateji, firmanızın internet mecrasında en iyi şekilde temsil edileceği yerleri seçmek ve markanızı başarıya ulaştırmak için izlenmesi gereken yol haritasının hazırlanması ve iş geliştirme danışmanlığıdır.

Dijital strateji danışmanı ise, dijital anlamda markanın faydalanabileceği fikirler ve öneriler üretir. Markanızın hedef kitlesine en kısa ve en uygun dille ulaşmasını sağlar. Bu sayede markanın hedefine kısa ve planlı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olurken, markanın dijital arenadaki varlığını ve imajını güçlendirir.

Marka kimliğinin kısa, orta ve uzun vadeli sürelerde pozitif anlamda daha iyi konuma gelmesi için strateji geliştirme sürecinin en iyi şekilde yapılıp, uygulanması gerekir.

Dijital Marka Strateji Danışmanlığını verirken;

– Sizin anlamadığınız ama güzel görünen fakat gerçekle de ilgisi olmayan süslü raporlarla gözünüzü boyamıyoruz.
– Anlamını bile bilmediğiniz afilli kelimelerle kafanızı karıştırmıyoruz.
– Sizi, şirketinizi, ürün veya hizmetinizi ve müşterilerinizi tanıyoruz.
– Bu zamana kadar süre gelen durumu masaya yatırıyoruz.
– Hedefleri doğru belirliyoruz.
– Bu hedeflere ulaşmak için gerekenleri ve stratejiyi belirliyoruz.
– Gereklilikleri sağladıktan sonra stratejiyi uygulamaya alıyoruz.
– Balon çalışmalar değil, kalıcı çalışmalarla markanızın bilinirliğini, konumunu ve gücünü arttırıyoruz.

Google, yakın zamanda SEO algoritmasına “Marka Değeri” kriterini ilk sıralarda koymak için çalışmalarını hızla sürdürmekte. Bu kriteri devreye koyduğunda, klasik SEO ve Kalıcı olmayan Sosyal Medya kampanyalarının fazla bir önemi kalmayacaktır. Artık dijital arenada markanızın ne kadar çok konuşulduğu, bunların ne kadarının olumlu olduğu, insanların markanıza verdiği değer ve marka algısı en önemli PR kriteri olacaktır. Şüphesiz ki “Marka Değeri” oluşturmak veya internette marka değerini yükseltmek ciddi bir emek ve zaman alacaktır. Şimdiden gerek kişisel isminizi, gerek firma adınızı, gerekse de ürün veya hizmet markanızın dijital marka değerini doğru oluşturma ve konumlandırma çalışmalarına başlamak atılacak en doğru adım olacaktır.

Mevcut veya potansiyel müşterilerinizin hatta çözüm ortaklarınızın dijital anlamda her an etkileşim halinde oldukları bir sanal alemde, markanız ve siz bu çağı yakaya bildiklerini gösterircesine, online anlamda bir marka algısı oluşturmak ve doğru dijital stratejileri hayata geçirmek gerekmektedir.

Sinemada Sosyal Medyanın Önemi

Vizyona girecek sinema filmlerinin bir yandan geleneksel basın ve halkla ilişkiler çalışması yürütülürken, bir yandan da sosyal medyada sağlam stratejilerle var olmak gerekir. Özellikle yurt dışında bu bağlamda ciddi bütçeler ayrılmakta ve geri dönüşümünü kat ve kat almaktadırlar. Ülkemizde de bu bilinç oluşmaya başlamıştır.
Gerçek şu ki, sinema seyircisinin hangi filme gideceğinin kararını vermesindeki en büyük etkenlerden biri sosyal medya çalışmaları olmuştur.

Geleneksel medyada herhangi bir yayının doğru izleyici kitlesine ulaşması çok zordur.Bir gazetede ya da televizyon kanalında bulunan her reklam veya içerik, bizleri doğrudan ilgilendirmeyebilir. Oysa ki sosyal medyada sadece sizin izleyici kitlenize odaklı reklam ve kampanyalar yapmak mümkündür. Pazarlamacıların çok önem verdiği ‘Word of Mouth Marketing’ (WOMM) yani ağızdan ağza pazarlama ya da kaba tabiriyle fısıltı gazetesi sayesinde satış grafiği yükselir. Çünkü eşimizin dostumuzun kullandığı bir ürünü veya izleyip, beğendiği bir filmi bize tavsiye ettiğin bu tavsiyeye riayet etme ihtimalleri çok fazladır.

Sinema filmlerinin, dizlerinin ve oyuncu kadrosunun sosyal medyada ver olması ve duruşu potansiyel sinema izleyicisinin önemli bir kriteri haline gelmiştir. İşin profesyonellerinden Dijital Marka Strateji Danışmanlığı hizmeti almak çok önemlidir.

Sinema Filmi Sosyal Medya Marka Strateji Ajansı

Sinema Filmi Sosyal Medya Marka Strateji Danışmanlığı